سر خط اخبار

{title}{short-story}
وزیر صنعت،معدن و تجارت به محک مجلس گذاشته می‌شود

شریعتمداری زیر تیغ استیضاح

طرح استیضاح وزیر صنعت،معدن و تجارت با 51 امضا و در 15 محور به هیات رییس مجلس رفت.

30 درصد افزایش سرمایه در دستور کار «فملی»

هیات‌مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران برنامه افزایش سرمایه 30 درصدی را در دستور کار قرار داد.
در دیدار مدیرعامل شرکت مس و مدیرمسئول روزنامه دنیای اقتصاد مطرح شد

حضور موثر صنعت مس در نخستین همایش فلزات غیرآهنی

نخستین جلسه اختصاصی مدیرمسئول روزنامه دنیای اقتصاد با مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با هدف حضور موثر شرکت مس در نخستین «همایش فلزات غیر‌آهنی ایران و فناوری وابسته» صبح امروز در محل شرکت مس برگزار شد.
با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران

نخستین «همایش بین‌المللی فلزات غیرآهنی و فناوری وابسته» برگزار می‌شود

نخستین «همایش بین‌المللی فلزات غیرآهنی و فناوری وابسته» 10-11 مهرماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار می‌شود. این همایش با حمایت و محوریت شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تاکید کرد: توسعه راه مقابله عملی با تحریم‌ها

«محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» مدیرعامل شرکت مس در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه گفت: افزایش تولید، بومی‌سازی و تقویت ساخت داخل و پیگیری قدرتمندانه طرح‌های توسعه‌ای سه محور اساسی این شرکت برای مقابله با تهدیدات موجود است.


هشدار وزیر صنعت به واردکنندگان خودرو با ارز ۴۲۰۰ تومانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت به واردکنندگان خودرو هشدار داد که یا باید خودروهای وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی را متناسب با این نرخ ارز عرضه کنند و یا مابه‌التفاوت آن را به دولت پرداخت کنند.

کارنامه تولید مجتمع مس شهربابک بررسی شد

افزایش تولید دو هزار تنی مس محتوی معدنی تا نیمه اول مردادماه 97

مس محتوی معدنی تولیدی مجتمع مس شهربابک از ابتدای سال 97 تاکنون 18 هزار و 781 تن بوده است که نسبت به برنامه، 2333 تن افزایش تولید داشته است.

برخورد جدی مدیرکل استاندارد تهران با متخلفان

مدیرکل استاندارد تهران با اعلام اینکه فرآورده‌های گوشتی «دهکده پروتئین غیراستاندارد است»، اعلام کرد از مردم درخواست می‌کنیم محصولات تولید‌شده با این نام و نشان را خریداری نکنند.

شرکت خودروسازی «دایملر»، توقف برنامه‌هایش در ایران را اعلام کرد

شرکت خودرو‌سازی آلمانی «دایملر» در بیانیه‌ای که به ‌رویترز‌ داده گفت: ما هم‌اکنون نیز فعالیت‌هایمان را در ایران در راستای اجرای تحریم‌ها متوقف کرده‌ایم.

مشتریان نگران از «تاخیر در تحویل» خودرو

روزنامه جهان صنعت- براساس ارزیابی صورت گرفته بیشترین انتقاد مصرف‌کنندگان از فرآیند فروش خودروهای سواری در ایران مربوط به «تاخیر در تحویل خودرو» بوده است.
دیگر «تاخیر در تحویل» به واژه‌ای آشنا و البته تکراری و پرغصه برای مصرف‌کنندگان خودرو در ایران تبدیل شده است به‌گونه‌ای که خریداران خودروهای پرتقاضای داخلی و همچنین خریداران خودروهای وارداتی معمولا خودروی خریداری شده را با تاخیر قابل توجهی نسبت به آنچه که در قرارداد قید شده، دریافت می‌کنند.

عرضه تمام آهن اسفنجی کشور در بورس کالا قبل از صادرات

روزنامه جهان صنعت - براساس نامه وزیر صنعت به رییس گمرک، تولیدکنندگان آهن اسفنجی قبل از اقدام به صادرات باید کل کالای تولیدی خود را در بورس کالا و براساس نرخ رسمی عرضه و در صورت نبود تقاضا، با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به صادرات آن کنند.