سر خط اخبار

{title}{short-story}
سید احمد خاتمی:

ایران از خطوط قرمز خود مانند اقتدار موشکی کوتاه نمی‌آید

سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با تاکید بر ادامه فعالیت‌های موشکی ایران گفت: آمریکا و اروپا بداند ایران از خطوط قرمز خود مانند اقتدار موشکی کوتاه نمی‌آید.


رییس مجلس اعلام کرد:

سوال از رئیس‌جمهور به قوه قضاییه ارجاع نمی‌شود

درحالی که روز گذشته اعلام شد که سئوال از رییس جمهور به قوه قضاییه ارسال می شود،امروز علی لاریجانی رییس مجلس دراین رابطه گفت که سئوال از رییس جمهور به دلیل عدم ذکر موضوع نقض قانون و استنکاف از قانون در طرح سئوال،قابل ارجاع به قوه قضاییه نیست.


رییس جمهور چه پاسخی به نمایندگان داد؟

روحانی: دچار بحران نیستیم/ اگر تهدید به ترور شوم، مهم نیست

حسن روحانی گفت:به رییس جمهور فرانسه گفتم اگر اروپا تعهدات خود در قبال برجام را انجام ندهد ما راه سومی(به جز خروج یا ماندن در برجام) را معرفی می کنیم.
نمایندگان از پاسخ‌های رییس جمهور قانع نشدند

اولین کارت زرد مجلس به رییس جمهور

در جلسخ علنی امروز مجلس شورای اسلامی؛پس از طرح پنج سوال از رییس جمهور،نمایندگان از پاسخ های ارایه شده قانع نشدند و موضوع جهت بررسی به قوه قضاییه ارجاع شد.

جلودار زاده: حادثه مدرسه فیضیه پس از طرح سوال از روحانی جای تامل دارد

نماینده تهران گفت: مطرح کردن سوال از رئیس‌جمهور بی‌سیاستی برخی از نمایندگان است چراکه وقتی مسئله سوال از رئیس‌جمهور مطرح می‌شود در جامعه هم متاسفانه شاهد برخوردهای تندی خواهیم بود به‌طور مثال اتفاقی که در مدرسه فیضیه قم رخ داد که دیدیم به حیثیت روحانیت معظم شیعه و به حوزه‌های علمیه هم حتی تعرض کردند.


کواکبیان:

بعید است جلسه سوال از رئیس‌جمهور مانند جلسه استیضاح ربیعی شود/ رهبری تکلیف تهدیدکنندگان روحانی را روشن کردند

نماینده اصلاح‌طلب تهران گفت: بعید می‌دانم جلسه سوال از رئیس‌جمهور همانند جلسه استیضاح وزیر کار پیش برود. بالاخره ما هم هستیم.


تاجزاده: مردم می‌خواهند بدانند که دولت حال آنها را می‌فهمد/ بسیاری از طراحان سوال از روحانی خود مسبب این وضعیت هستند

معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات درباره طرح سوال از رئیس جمهوری، گفت: موضوعاتی چون سوال از رئیس‌جمهوری مساله مردم نیست. مردم می‌خواهند نخست، احساس کنند که دولت مشکلات را می‌فهمد و برای حل آن برنامه دارد و دوم اینکه به نیروهای سیاسی بگویند که وقتش رسیده است سراغ ریشه‌ها بروند.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهوری: شکایت کردیم

معاون حقوقی رییس‌جمهوری گفت: از توهین کنندگان اخیر به رییس‌جمهور به دلیل جرم مشهود، شکایت شده است.
پاسخ‌های وزیر خارجه به ابهامات برجام،دلار و خزر

ظریف به برجام چه نمره‌ای داد؟

وزیرامورخارجه گفت:بیشترین تمرکز آمریکا ایجاد فشار و جنگ روانی به مردم و به شرکای ماست. الان تیرشان در نزدیک‌ترین متحدانشان به سنگ خورده و به همین خاطر به سراغ شرکت‌ها رفته و می‌خواهند فشار و جنگ روانی ایجاد کنند.

اولین جلسه رسیدگی به پرونده رحیم مشایی برگزار شد

قوه قضاییه اعلام کرد: جلسه دادگاه علنی رسیدگی به اتهامات الف.ر.م رئیس دفتر رئیس جمهور سابق در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

آیت‌الله شبستری: تردیدی نیست که اشکالاتی به روحانیت و حوزه وارد است/ رحیم‌ پورازغدی باید با ادبیات مناسب‌تری صحبت کند

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رحیم‌پور ازغدی آگاه به مسائل اجتماعی و روز است، گفت: در اینکه اشکالاتی به روحانیت و حوزه وارد است، تردیدی نیست، منتهی این اشکال بهتر بود با ادبیاتی مناسب‌تر از سوی آقای رحیم‌پور مطرح شود.