سر خط اخبار

{title}{short-story}

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که غرامت تعهدی غیرقابل چشم‌پوشی در مناسبات ایران و عراق است، گفت: عراق توان پرداخت غرامت جنگی ایران را دارد. انتظار ما این است که این موضوع اجرایی شود.


ناطق‌نوری: چهارده نفر از گروه فرقان اعدام شدند/ تلاش کردیم ریشه مکتب فرقان را بخشکانیم

علی‌اکبر ناطق‌نوری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره عملکرد شهید لاجوردی گفت: انتخاب مرحوم لاجوردی به عنوان دادستان با این نیت محاکمه ایدئولوژی فرقان، به نظرم انتخاب درستی بود و به لطف خدا میسر شد.


میرسلیم: اگر فساد ریشه‌کن نشود، هر اقدام اصلاحی همچون آب در آبکش ریختن است

عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: امروز گسست فرهنگی و بی اعتنایى به قوانین و احکام وجود دارد و آنچه رهبرانقلاب سال‌ها پیش با عنوان شبیخون فرهنگی مطرح کردند عملاً تحقق پیدا کرده و انحرافات فضای مجازی ، نسل سوم این شبیخون است.


پزشکیان: برای حفظ انسجام کشور باید به رفع حصر و رفع ممنوع‌التصویری خاتمی اقدام کنیم

نایب رییس مجلس شورای اسلامی رفع حصر و ممنوع‌التصویری خاتمی را موجب حفظ انسجام و تقویت سرمایه اجتماعی می‌داند و معتقد است با این کار تحمل‌پذیری مردم در مقابل مشکلات افزایش می‌یابد و کشور در مقابل تحریم‌ها و توطئه‌های دشمن واکسینه می‌شود.


رئیس فراکسیون مستقلین مجلس: فرضیه‌ کاندیداتوری لاریجانی در انتخابات 1400 غلط است

کاظم جلالی، رییس فراکسیون مستقلین مجلس با اشاره به گمانه‌زنی‌های مطرح شده درباره اقدامات لاریجانی برای انتخابات 1400 ریاست‌جمهوری و عملکرد او در روز استیضاح ربیعی، گفت: این فرضیه‌ها درخصوص کاندیدا شدن علی لاریجانی برای انتخابات غلط است.


هاشمی‌طبا: باید آرایش اقتصاد جنگی بگیریم/ اقتصاد لیبرالیسم مذهبی تاکنون پاسخگو نبوده است

نامزد دوره دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه روش مدیریت دولت روحانی را در اقتصاد نمی‌پسندد، گفت:‌ باید آرایش اقتصاد جنگی به خود بگیریم.

دادستان کل کشور: جلسه رفع فیلتر توییتر نرفتم تا شریک جرم وزرا نشوم

دادستان کل کشور درباره درخواست تعدادی از وزرا برای رفع فیلتر تلگرام گفت: 6 وزیر از من خواستند تا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها جلسه بگذاریم، ولی من نرفتم و قبول نکردم زیرا شریک در جرم خواهم شد.
پاسخ معاون دادستان به وزیر ارتباطات:

توییتر رفع فیلتر نمی‌شود

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی می‌گوید درخواست وزیر ارتباطات مبنی بر طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه غیرقانونی است.

اژه‌ای: مقاماتی که موجب ناامیدی مردم شوند تحت تعقیب قرار می‌‌گیرند/ دادگاه‌های علنی متهمان اخیر فساد اقتصادی، رسانه‌ای می‌شود

سخنگوی قوه‌قضاییه با اشاره به طرح موضوع رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی اخیر در جلسه مسئولان عالی قضایی، گفت: مقرر شد حداقل در مرحله ابتدایی شش دادگاه ویژه برای رسیدگی به این موضوعات تشکیل شود که بحمدالله قضات این دادگاه‌ها معرفی شدند، ابلاغ تعدادی از آن‌ها صادر شد و تا امروز عصر الباقی ابلاغ‌ها نیز صادر می‌شود.

با درخواست برگزاری تجمع از سوی احمدی‌نژاد موافقت نشد

بهرام سرمست رئیس کمیسیون ماده 10 احزاب در این مورد گفت: تاکنون درخواستی از سوی احزاب برای برگزاری تجمعات نداشتیم اما یک درخواستی از سوی آقای احمدی نژاد به وزیر کشور داده شد که ما آن را به استانداری ارجاع دادیم که این نهاد با استناد به ماده 13 احزاب چون شرایط لازم را نداشتند، موافقت نکردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: تعیین رژیم حقوقی دریای خزر به مصوبه مجلس نیاز دارد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این‌که «موضوع تعیین رژیم حقوقی دریای خزر از مصادیق تعیین حدود مرزی است»، گفت: طبق قانون هرگونه تغییر مرز باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، لذا تعیین رژیم حقوقی دریای خزر نیز به مصوبه مجلس نیاز دارد.