سر خط اخبار

{title}{short-story}

بورس بر قله 160 هزار واحدی ایستاد

 شاخص بورس امروز در قله 160 واحدی قرار گرفت.
چه کسانی جایگزین کرباسیان و ربیعی می شوند؟

بازار داغ شایعه وزرای کار و اقتصاد/از علی طیب نیا تا مرتضی بانک

پس استیضاح دو وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و وزارت امور اقتصادی و دارایی لیست های مختلفی به دفتر رییس جمهور به عنوان پیشنهاد ارایه شده ،اما هنوز حسن روحانی تصمیم خود را اعلام نکرده است. 


جزئیاتی از تامین ارز زائران اربعین

بر خلاف برخی خبرها مبنی بر اختصاص دلار ۷۰۰۰ تومانی به زائران اربعین، قرار بر این نیست که ارزی به عنوان ارز مسافرتی با نرخ نیمایی در اختیار آنها قرار گیرد؛ بلکه فقط هزینه ویزای زائران در قالب حواله ارزی با نرخ نیما پرداخت می‌شود و ارز سفر باید از بازار و همانند سایر مسافران تهیه شود.

رئیس شورای شهر تهران: مراسم‌های عزاداری نباید سیاسی شود

محسن هاشمی گفت: مراسم‌های عزاداری نباید سیاسی شود و مداحان و سخنرانان با حرف‌هایشان باعث گریزان شدن مردم از چنین محافلی شوند.


مجید انصاری: رئیس‌جمهوری، با قدرت در جلسه شورای امنیت شرکت کند

ضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر حضور رییس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ما پیرو حضرت علی(ع) هستیم که در هیچ میدانی عقب‌نشینی نمی‌کرد. 

چرا اصولگرایان در مقابل پیشنهاد رفراندوم جبهه می‌گیرند؟/ مهاجری: اصولگرایان از وضع موجود حراست می‌کنند

محمد مهاجری گفت: حوزه اختیارات دولت فارغ از اینکه چه دولتی روی کار باشد، از موضوعاتی است که می‌تواند به رفراندوم گذاشته شود. حوزه اختیارات دولت حتی در مسائل اقتصادی گسترده نیست.


رهامی: رئیس‌جمهور در سازمان ملل پاسخ اتهامات آمریکا را بدهد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه غیبت ایران در مجامع عمومی بین‌الملل از جمله سازمان ملل بیشتر نشان‌دهنده ضعف ماست، گفت: ما هرگاه با منطق قوی در مجامع بین‌المللی شرکت کرده‌ایم، سود برده‌ایم. رئیس‌جمهور باید در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کرده و پاسخ اتهامات آمریکا علیه کشورمان را بدهد.

ابتکار: اصلاح‌طلبان حمایت از دولت را ادامه می‌دهند

معصومه ابتکار، معاون زنان و خانواده رییس‌جمهوری در واکنش به اختلاف بین اصلاح‌طلبان و دولت گفت: اصلاح‌طلبان روند حمایت از دولت تدبیر و امید را ادامه خواهند داد.


نوبخت پاسخ داد:

افزایش مجدد حقوق‌ها چه زمانی انجام می‌شود؟

گرچه افزایش مجدد حقوق کارکنان تا قبل از پایان سال جاری در دستور کار دولت قرار گرفته، اما از اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه این گونه برمی‌آید که فعلا در حال بررسی بوده و باید مسائل مربوط به آن از جمله آثار سوئی که می‌تواند در شرایط خاص فعلی اقتصاد به همراه داشته باشد، مورد توجه قرار گیرد. از این رو زمان اجرایی شدن این بسته هنوز مشخص نیست.

رکورد ۵۰ ساله بورس شکست

امروز از لحظه باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران، شاخص کل روند صعودی را در پیش گرفت و توانست بیش از۴۰۰۰ واحد رشد کند و قله تاریخی ۱۵۹ واحدی را پشت سر بگذارد. افزایش قیمت دلار در طی ماه‌های گذشته علت ریشه‌ای افزایش قیمت سهم‌ها در بورس اوراق بهادار در این روزهاست.

ستاد تنظیم بازار تصویب کرد: واردات فوری پوشک برای تنظیم بازار

ستاد تنظیم بازار در آخرین نشست خود به منظور تنظیم بازار محصولات سلولزی و بهداشتی تصویب کرد که ارز تخصیصی برای واردات مواد اولیه کاغذ و روزنامه با قیمت ۴۲۰۰ تومان و مواد اولیه مورد نیاز در صنایع سلولزی و بهداشتی با ارز بازار ثانویه تامین شود. همچنین پوشک آماده با قید فوریت از محل واردات برندهای معتبر در دسترس تامین خواهد شد.