سر خط اخبار

عراق و اردن به دنبال ساخت شهرک صنعتی مشترکایسنا- به دنبال امضای توافقنامه همکاری نظامی–امنیتی میان اردن و عراق دو طرف موضوع ساخت یک شهرک صنعتی مشترک در نزدیکی مرز را بررسی کردند‌.

کد خبر:666
پ

عراق و اردن به دنبال ساخت شهرک صنعتی مشترک

ایسنا- به دنبال امضای توافقنامه همکاری نظامی–امنیتی میان اردن و عراق دو طرف موضوع ساخت یک شهرک صنعتی مشترک در نزدیکی مرز را بررسی کردند‌.روزنامه جهان صنعت - نخست‌وزیر اردن در دیدار با وزیر دفاع عراق و هیات همراه او بر عمیق بودن روابط دو کشور و تمایل بر تقویت همکاری مشترک تاکید کرد‌. در این دیدار همچنین طرفین موضوع ساخت شهرک صنعتی مشترک در نزدیکی مرز دو کشور را بررسی کردند‌.
 وی با تاکید بر اهمیت توافقنامه همکاری نظامی – امنیتی میان دو کشور هدف از این توافقنامه را تبادل مهارت‌ها و اطلاعات در زمینه حفاظت از مرزها، توسعه توانایی‌های اطلاعاتی، رزمایش‌های مشترک، پژوهش و توسعه فناوری، مبارزه با تروریسم، آموزش،‌ توسعه و برگزاری دوره‌های مشترک و تحکیم توانایی‌های میدانی دانست‌.
همچنین در این دیدار راهکارهای احیای گذرگاه مرزی طریبیل میان دو کشور و تقویت مبادلات تجاری و سرمایه‌گذاری پس از پایان امور امنیتی مورد بررسی قرار گرفت‌. پیشتر محمود عبدالحلیم فریحات، رییس ستاد مشترک اردن و وزیر دفاع عراق توافقنامه همکاری – نظامی - امنیتی را امضا کردند‌.
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد