سر خط اخبار

رهبری ارکستر ملی توسط تنها رهبر ارکستر زن ساکن ایراننزهت امیری، موسیقیدان و رهبر ارکستر‌ به عنوان رهبر مهمان، ارکستر ملی ایران را هشتم شهریور‌ماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت رهبری می‌کند.

http://jahansanat.ir/uploads/posts/2018-08/1533653047_1533652982.jpg
کد خبر:674
پ

رهبری ارکستر ملی توسط تنها رهبر ارکستر زن ساکن ایران

نزهت امیری، موسیقیدان و رهبر ارکستر‌ به عنوان رهبر مهمان، ارکستر ملی ایران را هشتم شهریور‌ماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت رهبری می‌کند.جهان صنعت - در این اجرا قطعات کنسرتینو برای سنتور و ارکستر، کنج مناجات، سربداران، بیژن و منیژه، ماهور برای ویولن و ارکستر، سرود گل، هزار‌دستان، اسمر و رقص دایره توسط نوازندگان ارکستر نواخته می‌شود.
نزهت امیری‌زاده ۲۲ آذر ۱۳۳۹، رهبر ارکستر و از موسیقیدانان معاصر ایران است.
از او به عنوان تنها رهبر ارکستر زن ایرانی ساکن ایران و اولین بانوی ایرانی در زمینه رهبری ارکستر نام برده می‌شود. امیری، کارشناس موسیقی از هنری‌های زیبای دانشگاه تهران و کارشناس ارشد آهنگسازی از دانشگاه هنر است. او موسیقی را نزد استادانی‌ چون پرویز منصوری، حسین علیزاده و منوچهر صهبایی آموخت. او در سال ۱۳۸۴ ارکستر مضرابی حسین دهلوی را رهبری کرد و روی صحنه برد.
امیری از تابستان ۱۳۹۶ رهبری ارکستر ملی نغمه باران به سرپرستی علی امیرقاسمی را بر عهده گرفت. او در هفتمین شب از سی و سومین جشنواره موسیقی فجر۹۶ در تالار وحدت با این ارکستر روی صحنه رفت.
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد