سر خط اخبار

پادشاه نقل‌وانتقالاتشاید موفقیت برای موناکو دیگر در کسب جام معنا نشود‌‌. به نوشته مارکا، موناکو موفق شد در فصل 2016-۲۰۱7 لیگ یک با تکیه بر بازیکنانی نظیر کیلیان امباپه، توماس لمار، فابینیو و دیگران به قهرمانی دست یابد اما تسلط اقتصادی و ورزشی پاری‌سن‌ژرمن موجب شد فلسفه موناکو در بازار تغییر یابد‌‌. شکست ۴-۰ مقابل پاریسی‌ها در سوپر جام فرانسه نیز نشان داد باید منتظر ادامه سلطه پی‌اس‌جی بر فوتبال فرانسه تا سال‌های آتی باشیم‌‌.
کد خبر:697
پ
سود ۵۵۰ ميليون يورويي موناكو در دو فصل گذشته

پادشاه نقل‌وانتقالات

شاید موفقیت برای موناکو دیگر در کسب جام معنا نشود‌‌. به نوشته مارکا، موناکو موفق شد در فصل 2016-۲۰۱7 لیگ یک با تکیه بر بازیکنانی نظیر کیلیان امباپه، توماس لمار، فابینیو و دیگران به قهرمانی دست یابد اما تسلط اقتصادی و ورزشی پاری‌سن‌ژرمن موجب شد فلسفه موناکو در بازار تغییر یابد‌‌. شکست ۴-۰ مقابل پاریسی‌ها در سوپر جام فرانسه نیز نشان داد باید منتظر ادامه سلطه پی‌اس‌جی بر فوتبال فرانسه تا سال‌های آتی باشیم‌‌.روزنامه جهان صنعت- دیگر آن دورانی که موناکو دست به جیب می‌شد و ستارگانی مانند رادامل فالکائو را به پرنس‌نشین مونت‌کارلو می‌آورد، گذشته است‌‌. آلکساندر گولووین آخرین صید بزرگ موناکو در بازار بوده است؛ البته اگر بتوانیم در بازار کنونی نقل‌وانتقالات، پرداخت ۳۰ میلیون یورو را بزرگ تلقی کنیم‌‌.
شاید دیدن جام بردن موناکویی‌ها اکنون کمی غیر قابل تصور باشد، اما می‌توان امیدوار بود تزریق پول از طریق فروش بازیکنان به این زودی‌ها در این پرنس‌نشین به پایان نمی‌رسد‌‌. رشید غزال آخرین بازیکن جداشده از اردوی موناکو بود‌‌. او روز شنبه با ۱۴ میلیون یورو به لسترسیتی پیوست تا مجموع درآمد موناکویی‌ها از فروش بازیکنان‌شان در دو تابستان اخیر به رقم شگفت‌انگیز ۵۵۰ میلیون یورو برسد‌‌. تابستان قبل آنها ۳۰۹ میلیون یورو عایدی داشتند و در این تابستان این رقم به ۲۴۰ میلیون یورو رسید‌‌.
کیلیان امباپه (۱۸۰ میلیون یورو به پی‌اس‌‌جی)، توماس لمار (۷۰ میلیون یورو به اتلتیکو مادرید)، بنجامین مندی (5/57 میلیون یورو به منچسترسیتی)، فابینیو (۴۵ میلیون یورو به لیورپول) و تیموئه باکایوکو (۴۰ میلیون یورو به چلسی) برخی از بزرگ‌ترین فروش‌های موناکو در طول این دو سال بوده‌اند‌‌.  اما مشاهده روند موناکو در بازار نشان می‌دهد آنها تنها دانه‌درشت‌های خود را با قیمت‌های گزاف نمی‌فروشند و این توانایی را دارند که از فروش بازیکنان متوسط خود نیز سود مناسبی به دست آورند‌‌. این تیم ترنس کونگولو را با ۲۰ و اداما دیاخابی را با ۱۰ میلیون یورو به‌ هادرزفیلد واگذار کرده و در کنار غزال، ژائو موتینیو را با 5/5 میلیون یورو به وولورهمپتون و سوالیهو میته را با ۱۰ میلیون یورو به تورینو فروخته است‌‌. شاید به همین دلیل باشد که لئوناردو ژاردیم، سرمربی پرتغالی موناکو قبل از بازی سوپرجام با آگاهی کامل گفت: هر فصل برای ما یک چالش جدید است‌‌.
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد