سر خط اخبار

الهه احمدی پرچمدار ایران در بازی‌های آسیاییپس از مصدومیت کیمیا علیزاده، الهه احمدی به عنوان پرچمدار کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا معرفی شد‌‌.
کد خبر:699
پ
قهرمان تيراندازي، جانشين كيمياي مصدوم

الهه احمدی پرچمدار ایران در بازی‌های آسیایی

پس از مصدومیت کیمیا علیزاده، الهه احمدی به عنوان پرچمدار کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا معرفی شد‌‌.روزنامه جهان صنعت- ستاد عالی بازی‌ها در جلسه فوق‌العاده خود در مورد پرچمدار جدید کاروان ایران در بازی‌های آسیایی تصمیم‌گیری کرد و در نهایت الهه احمدی از رشته تیراندازی به عنوان پرچمدار جدید کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا معرفی شد‌‌.  پیش از این کیمیا علیزاده، تنها بانوی مدال‌آور ایران در بازی‌های المپیک، به عنوان پرچمدار کاروان ایران در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی معرفی شده بود که یکشنبه گذشته در جریان تمرینات تیم ملی تکواندوی بانوان دچار مصدومیت شدید (پارگی رباط صلیبی) شد و بازی‌های آسیایی  جاکارتا ۲۰۱۸ را از دست داد‌‌. طبق گفته پزشک علیزاده او به مدت یک سال از میادین مختلف دور خواهد بود‌‌.
در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی که در سال ۲۰۱۴ و به میزبانی اینچئون برگزار شد، بهداد سلیمی وزنه‌بردار سنگین‌وزن تیم ملی، پرچمدار کاروان اعزامی ایران در این رقابت‌ها بود‌‌.  دوشنبه گذشته وزیر ورزش اعلام کرد جانشین کیمیا علیزاده قطعا یکی از ورزشکاران زن خواهد بود‌‌. الهه احمدی و خواهران منصوریان گزینه‌های اصلی محسوب می‌شدند اما در نهایت همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد و دو شب گذشته مازیار ناظمی کد داده بود، الهه احمدی به عنوان پرچمدار جدید معرفی شد‌‌. در یک دهه اخیر این بانوی تیرانداز یکی از موفق‌ترین زنان ورزشکار ایران بوده و توانسته در دو دوره المپیک تا یک قدمی مدال هم پیش رود‌‌.
او پیش از این در دو دوره اخیر بازی‌های آسیایی هم حاضر بوده و موفق شده تا به حال سه مدال نقره و یک برنز به دست آورد‌‌. انتظار می‌رود با توجه به پرچمداری در این دوره، الهه احمدی مدال خود را طلایی کند‌‌.
الهه احمدی که در سال‌های اخیر صاحب یک فرزند شده، بارها از داستان‌های سخت زندگی ورزشی‌اش به خاطر داشتن یک بچه کوچک سخن گفته و به همین خاطر به مادر قهرمان مشهور شده است‌‌. این برای نخستین بار است که در بازی‌های آسیایی، پرچمدار کاروان ایران یک زن خواهد بود‌‌. بازی‌های آسیایی 2018 از 27 مرداد تا 11 شهریورماه در دو شهر اندونزی برگزار می‌شود‌‌.  شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در این باره گفت: با ابراز تاسف از مصدومیت کیمیا علیزاده و با توجه به گزارش رییس فدراسیون پزشکی ورزشی برای حفظ سلامت این قهرمان بزرگ‌، ستاد عالی تصمیم گرفت سرکار خانم الهه احمدی را به‌عنوان یک مادر قهرمان که توانسته با وجود مسوولیت خانواده و فرزند‌، دوبار در المپیک حضور داشته باشد و دارنده مقام ششم بازی‌های المپیک لندن است و البته نفر دوم گزینه‌های قبلی بعد از خانم علیزاده، به عنوان پرچمدار ایران انتخاب کند‌‌.
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد