سر خط اخبار

ربیعی مقصر بود/از حاشیه‌ها خسته شده‌امیازده روز بعد از استیضاح علی ربیعی وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی،سیدحسن قاضی زاده وزیر بهداشت می گوید که اختلافش با علی ربیعی اختلاف شخصی نبوده و اختلاف مبنایی بوده است.http://jahansanat.ir/uploads/posts/2018-08/1534654456_60259.jpg
کد خبر:768
پ
روایت قاضی‌زاده هاشمی از پشت پرده اختلاف‌های دو وزارتخانه

ربیعی مقصر بود/از حاشیه‌ها خسته شده‌ام

یازده روز بعد از استیضاح علی ربیعی وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی،سیدحسن قاضی زاده وزیر بهداشت می گوید که اختلافش با علی ربیعی اختلاف شخصی نبوده و اختلاف مبنایی بوده است.جهان صنعت آنلاین- حسن قاضی زاده در گفت وگویی درباره ناکامی های طرح سلامت گفته است:«اشکال در اجرا بود. در این قضیه سازمان برنامه و بودجه تقصیر داشت، وزارت رفاه تقصیر داشت و در عین حال وزارت بهداشت هم مقصر بود. بخاطر این‌که وقتی طرحی به این بزرگی اجرا می‌شود نمی‌توانید انتظار داشته باشید650 بیمارستان یا نزدیک به 60 دانشگاه همه مشابه هم عمل کنند اما ما مدعی هستیم سهم ما کمترین بود. بخاطر این‌که به ما ماموریتی دادند و برای انجام آن ماموریت گفتند اینقدر پول می‌دهیم. ما هم سعی کردیم صادقانه در قالب همان اعتبارات هزینه ایجاد کنیم. امروز هم که با یک چنین تورمی مواجه هستیم بعد از گذشت نزدیک به 6 سال مدعی هستیم اگر همان پول سال 93 را که ادعا می‌کردند با افزایش نرخ تورم به ما می‌دادند بسته خدماتی‌مان پربارتر قابل ارائه بود.»
بنا به گفته وزیر بهداشت دولت روحانی درباره اختلاف بر سر اجرای طرح سلامت با علی ربیعی وزیر سابق رفاه توضیح داده است:«در این خصوص باید بگویم که اختلاف شخصی نیست، بلکه اختلاف مبنایی است. در قانون آمده یک‌سوم درآمد تامین اجتماعی بایستی خرج درمان کارگران شود. ما مدعی هستیم نمی‌خواهند این پول شفاف شود. در قانون دو بار پشت سر هم مجلس تصویب کرده، رئیس جمهوری نوشته‌اند هنوز هم اتفاقی نیفتاده. خیلی در فضای رسانه ظلم شد، رسانه‌هایی که مرتبط با دوستان بودند در حق ما ظلم کردند. بنا ندارم صحبت کنم. خیلی کارها بنا نبود شود ولی شد.»
او اضافه کرده:« قبل وزارت فکر نمی‌کردم که بی‌اخلاقی در این سطح باشد. از جمله آنها دامن زدن به اختلافات بود. گمانه زنی‌هایی که در جریان استیضاح آقای ربیعی و بعد از آن انجام شد و هنوز هم ادامه دارد. این هم به مسائلی برمی‌گردد که در بخش سیاسی کشور شکل گرفته، عده‌ای خودشان را مدافع کارگران می‌دانند بدون این‌که نماینده واقعی آنها باشند. در مورد استیضاح وزیر محترم کار آن چیزی که اتفاق افتاد متاسفانه سقوط اخلاقی بود که همه شاهدش بودند.»
قاضی زاده تاکید کرده:« بعد از آن هم نه کسی ازمن پرسیده که وزیر رفاه چه کسی باشد؟ نه می‌دانم چه کسی بناست باشد و نه بر خلاف ادعایی که می‌شود سرپرستش چه کسی باشد.خیلی هم برایم مهم نیست.چون بخشی از راهی که می‌توانستیم با قدرت و اعتماد به نفس بیشتری برای مردم ایران دنبال کنیم و از طریق هم‌افزایی این اتفاق می‌افتاد، نیفتاد در عین حال خدا را شکر می‌کنم که کارهای خوب زیاد انجام شد و جای شکرش باقی ماند. شما هم اصلاً وارد حاشیه‌ها نشوید. اینها بیشتر سهم‌خواهی است که عده‌ای فضا‌سازی می‌کنند، برای این‌که به هدف‌شان برسانند. من هم خسته شدم.»
منبع
جهان صنعت
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد