سر خط اخبار

تاجرنیا: قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان شامل شهردار تهران نمی‌شود

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها مستقل از قوانین حاکم بر نهادهای دولتی هستند، گفت: قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان شامل شهردار تهران نمی‌شود.

http://jahansanat.ir/uploads/posts/2018-09/1535805471_635671314814456151.jpg
کد خبر:838
پ

تاجرنیا: قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان شامل شهردار تهران نمی‌شود

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها مستقل از قوانین حاکم بر نهادهای دولتی هستند، گفت: قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان شامل شهردار تهران نمی‌شود.جهان صنعت آنلاین- علی تاجرنیا از چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب درباره عملکرد سیدمحمدعلی افشانی در جایگاه شهردار تهران گفت: یکی از رویکردهای مهم جریان اصلاحات، جداسازی حوزه شهری از مسائل سیاسی‌ است و خوشبختانه آقای افشانی تاکنون به این امر توجه داشته و آن را نیز رعایت کرده است.


وی با تاکید بر اینکه سیستم شهرداری تهران دیگر درگیر حاشیه نیست و از حواشی سیاسی خارج شده است، گفت: به عنوان یک شهروند عادی که در پایتخت زندگی می‌کنم، از رویکردهای مدیریتی شهرداری تهران در خصوص حوزه شهری و دوری از مسائل سیاسی احساس رضایت دارم.


نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ روز از ریاست آقای افشانی در شهرداری تهران می‌گذرد و وی قطعا اقدامات زیادی در جهت بهبود شرایط شهری برای شهروندان انجام داده است. هرچند تخصصی در زمینه کارهای عمرانی شهرداری ندارم، اما اینکه شهردار تهران و سیستم مدیریت شهری پایتخت کمتر وارد مباحث سیاسی و حواشی شده است را گامی مثبت می‌دانم.


تاجرنیا در بخش دیگری از سخنان خود به شایعات برخی احزاب و جناح‌های سیاسی درخصوص برکناری افشانی از شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: اختلاف سلایق و نحوه عملکرد مدیران باعث شده تا چنین اخباری درباره شهردار تهران مطرح شود. اختلاف سلیقه مشکلی ندارد، اما یکسری سخنان و اقدامات ممکن است باعث ضربه به اعتماد و امید مردم شود.


وی گفت: خدشه به اعتماد افکار عمومی این شائبه را در ذهن به وجود می‌آورد که اصلاح‌طلبان قادر به همکاری با مدیری که منتخب خودشان است، نیستند.


این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان شامل حال شهردار تهران نمی‌شود، گفت: شهرداری‌ها و شهرداران مستقل از قوانین حاکم بر نهادهای دولتی هستند و باید شورای شهر و در نهایت شورای عالی استان‌ها درباره سازمان‌های عمومی مانند شهرداری‌ها تصمیم‌گیری کنند.


وی با بیان اینکه رابطه یا عدم رابطه ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان با شهرداران را باید به نظر حقوقدانان واگذار کرد، افزود: علی‌القاعده نباید چنین قوانین دست و پاگیری در شهرداری‌ها انجام شود مگر اینکه خود شهرداری یا شورای شهر الزام به اجرای آن داشته باشند.

منبع
ایسنا
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد