سر خط اخبار

رئیس شورای شهر تهران: مراسم‌های عزاداری نباید سیاسی شودمحسن هاشمی گفت: مراسم‌های عزاداری نباید سیاسی شود و مداحان و سخنرانان با حرف‌هایشان باعث گریزان شدن مردم از چنین محافلی شوند.


http://jahansanat.ir/uploads/posts/2018-09/1537084713_7fe37bf6-3850-4096-9e6f-8b0b4aa72c4f.jpeg
کد خبر:914
پ

رئیس شورای شهر تهران: مراسم‌های عزاداری نباید سیاسی شود

محسن هاشمی گفت: مراسم‌های عزاداری نباید سیاسی شود و مداحان و سخنرانان با حرف‌هایشان باعث گریزان شدن مردم از چنین محافلی شوند.
جهان صنعت آنلاین- رییس شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران ضمن اشاره به ایام عزاداری شهادت امام حسین (ع) گفت: برخی برای گریه کردن بیشتر یا سیاسی کردن و دولتی کردن رفتارهایی انجام می‌دهند که آسیب است. این در حالی است که از ابتدا شیعیان خودشان از دارایی‌شان مراسم عزاداری را برگزار کرده و بعضا در زمان حکومت‌های مخالف حتی دست و جان خودشان را برای عزاداری امام حسین (ع) از دست دادند.
 
رییس شورای شهر در ادامه گفت: شاید برخی کارها شور زیادی به مجالس بدهد ولی خالی از شعور است و بهتر بود که از اشعار پرمحتوا و ادبیات غنی استفاده شود.
 
به گفته وی، متاسفانه در مراسم‌هایی بعضا قمه‌زنی و آسیب زدن به کودکان را شاهد هستیم که آسیب‌زاست و به قولی امروز حتی مراسم عزاداری امام حسین نیز مظلوم و غریب است.
 
هاشمی تاکید کرد: مراسم‌های عزاداری نباید سیاسی شود و مداحان و سخنرانان با حرف‌هایشان باعث گریزان شدن مردم از چنین محافلی شوند.
منبع
اعتمادآنلاین
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

عکس خوانده نمی شود


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد