صفحه نخست ورود اعضاء ثبت نام ویژه نامه ها شناسنامه روزنامه تماس با ما         |          جمعه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۷   Friday 17 August 2018
کانال تلگرام جهان صنعت

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام

آرشیو نسخه PDF
ویژه نامه‌های جهان صنعت


۲۵

مرداد
۱۳۹۷
شمـاره


اخبار آنلاین
مسعود کرباسیان*- طی چند روز گذشته جلسات، تماس‌ها و گفت‌وگوهای بسیاری با فعالان بخش خصوصی داشتم‌. صاحبان صنایع که بخش مهمی از واردات آنها مربوط به مواد اولیه برای خطوط تولید و حتی ماشین‌آلات است، با مشکلات ارزی مواجه شده‌اند که در نهایت مانع از انتقال کالاهایشان به کارخانه‌ها می‌شود‌.
هدف وزارت اقتصاد همراهی با صاحبان کسب‌وکار و از همه مهم‌تر کمک به اشتغال‌آفرینی است‌. با توجه به برخی مشکلات پیش آمده از گمرک خواستم برای جلوگیری از انباشت کالاهای مربوط به خط تولید صنایع و واحدهای تولیدی، نهایت همکاری را با آنها به عمل آورند تا فعالان اقتصادی نسبت به ترخص درصدی از کالای مورد نیازشان اقدام کنند‌.
به این ترتیب با ارائه درخواست از طرف صاحب کالا، امکان ترخیص به صورت نسیه و با اخذ ضمانتنامه بانکی در گمرکات سراسر کشور فراهم آمده است‌.
برای تسهیل در فرآیندهای اجرایی نیز اختیارات لازم برای گمرکات سراسر کشور فراهم شده و رییس گمرک هم به دقت این موضوع را پیگیری می‌کند‌. پیش از این هم گمرک را مکلف کرده بودم بیشترین میزان همکاری با تولید‌کنندگان را در دستور کار قرار دهند‌. صدای بخش خصوصی به ما می‌رسد‌. دولت همراه کارآفرینان است و این رسالت را فراموش نمی‌کند‌.
همان‌طور که پیش از این هم گفتم، اقتصاد ایران وامدار حضور کارآفرینان سالم و خدمتگزار به اقتصاد ملی است که با سختکوشی به راه‌شان ادامه می‌دهند‌. همکاران ما در گمرکات جنوب با وجود گرمای شدید هوا در خدمت مردم هستند تا چرخ هیچ کارخانه‌ای از حرکت بازنایستد‌.
* وزیر امور اقتصادی و دارایی