سر خط اخبار

{title}{short-story}

ظریف: اروپا باید درباره ایستادگی یا تسلیم در برابر آمریکا تصمیم بگیرد

وزیر امورخارجه کشورمان با بیان اینکه اروپا باید تصمیم بگیرد می‌خواهد در برابر آمریکا تسلیم شود یا نه، از کشورهای اروپایی خواست تا خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را جبران کنند.


هرمیداس باوند: اگر جای روحانی بودم، توپ را در زمین ترامپ می‌انداختم

یک کارشناس مسائل بین‌الملل با تاکید بر اینکه روحانی باید از جلسه شورای امنیت به عنوان فرصت استفاده کند، گفت: به نظر می‌رسد ایران باید توپ را در زمین آمریکا بیاندازد و او را متهم کند به این که تعهدات بین‌المللی را نادیده گرفته و قانون‌شکنی می‌کند.

۲۱ روز تا پایان مهلت FATF باقی مانده/ لوایح در مارپیچ «مصلحت»

اول اکتبر ۲۰۱۸ یعنی ۲۱ روز دیگر مهلت FATF به ایران برای تصویب لوایح چهارگانه و به دنبال آن خروج از لیست خاکستری و ورود به منطقه سبز ایمن مبادلات مالی و بانکی پایان می یابد اما هنوز تکلیف سه لایحه مشخص نیست.

توضیحات «ظریف» درباره آخرین وضعیت پرونده ایران در دادگاه لاهه

وزیر امور خارجه آخرین وضعیت پرونده شکایت ایران از آمریکا به دادگاه لاهه را تشریح کرد.

عراقچی: آمریکا به جای پاسخ‌های منطقی و حقوقی در دیوان لاهه تلاش کرد دادگاه را به انحراف بکشاند

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران گفت: «طرف امریکایی در دادگاه لاهه به جای پاسخ منطقی و حقوقی، به توجیهات غیرفنی و غیرمرتبط با پرونده دست زد وتلاش کرد دادگاه را به انحراف بکشد.»


پاسخ‌های وزیر خارجه به ابهامات برجام،دلار و خزر

ظریف به برجام چه نمره‌ای داد؟

وزیرامورخارجه گفت:بیشترین تمرکز آمریکا ایجاد فشار و جنگ روانی به مردم و به شرکای ماست. الان تیرشان در نزدیک‌ترین متحدانشان به سنگ خورده و به همین خاطر به سراغ شرکت‌ها رفته و می‌خواهند فشار و جنگ روانی ایجاد کنند.

ظریف: آمریکا در آرزوی تکرار سناریوی 28 مرداد است

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در پیامی به مناسبت سالروز کودتای 28 مرداد نوشت: اکنون «گروه اقدام ایران» آمریکا از طریق فشار، دروغ پردازی و عوام‌فریبی آرزوی تکرار همان سناریو را در سر می‌پروراند.


رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: تعیین رژیم حقوقی دریای خزر به مصوبه مجلس نیاز دارد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این‌که «موضوع تعیین رژیم حقوقی دریای خزر از مصادیق تعیین حدود مرزی است»، گفت: طبق قانون هرگونه تغییر مرز باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، لذا تعیین رژیم حقوقی دریای خزر نیز به مصوبه مجلس نیاز دارد.

ظریف: آمریکا نشان دهد ارزش وقت گذاشتن برای مذاکره را دارد

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که هیچ کسی جدی بودن رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره را باور ندارد.
سخنگوی وزارت خارجه مطرح کرد:

با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان گفت: با توجه به اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران، امکان اینکه ما بخواهیم با آنها گفتگو داشته باشیم، وجود ندارد و آمریکا هر روز نشان می‌دهد که قابل اعتماد نیست.

پیشنهاد مجید انصاری برای شکستن قدرت آمریکا: به تدبیر آیت‌الله هاشمی در تعامل با دنیا عمل کنید

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمن با به راه انداختن جنگ اقتصادی می‌خواهد مردم را مایوس و نظام را ناکارآمد نشان دهد، بر ضرورت حفظ همگرایی و تقویت امید در جامعه تاکید کرد.