سر خط اخبار

{title}{short-story}

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: عراق باید خسارت مادی و معنوی حمله به کنسولگری ایران را بپردازد

فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه «حمله به کنسولگری ایران خلاف کنوانسیون‌های بین‌المللی است» تاکید کرد: عراق باید خسارات معنوی و مادی وارد شده به کنسولگری ایران در بصره را بر اساس کنوانسیون‌های بین‌المللی پرداخت کند.


استیضاح بطحایی به دلیل رعایت ملاحظاتی منتفی شد/ پس از آغاز سال تحصیلی آن رادنبال می‌کنیم

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت که نمایندگان استیضاح سیدمحمد بطحایی را پس از آغاز سال تحصیلی دنبال خواهند کرد.


در جریان سوال از وزیر امورخارجه در مجلس صورت گرفت

کریمی قدوسی: چرا از دوتابعیتی‌ها در تیم هسته‌ای استفاده کردید؟/ ظریف: جز خدمت از این افراد چیزی ندیدم

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با هیات دولت فرمودند «مذاکره با آمریکا در حاشیه اجلاس سازمان بین‌الملل در نیویورک به طور قطع، منتفی است. رییس جمهور که هیچ، وزیر امور خارجه هم نمی‌تواند.»


پزشکیان: مردم به این نتیجه رسیده‌اند که با استیضاح وزرا مشکلات حل نمی‌شود

نایب رییس مجلس با تاکید بر اینکه مشکلات اقتصادی صرفا به وزارت اقتصاد بازنمی‌گردد گفت: در جلسه استیضاح وزیر اقتصاد نیز عنوان کردم که مشکلات اقتصادی تنها به وزیر اقتصاد ارتباط پیدا نمی‌کند. ما از ابتدا با آمریکا مشکل داشته‌ایم و این مشکلات تا به امروز نیز وجود داشته است.


توضیح علی مطهری درباره انتشار ویدیو از حواشی سخنرانی در گلپایگان:

صداوسیما مانند همیشه هدفدار و ناجوانمردانه عمل کرد

علی مطهری نوشت: صدا و سیما در بخش خبر 20 و 30 مانند همیشه ویدیو را تقطیع شده و هدفدار و ناجوانمردانه پخش کرد و انتقاد آن شخص را صرفاً مسئله گرانی پراید اعلام کرد نه این سوال عجیب که چرا در عید غدیر درباره غدیر صحبت کردی؟ و بعد نصیحت کرد، در حالی که خود صدا و سیما نیاز به نصیحت دارد.

جلودار زاده: حادثه مدرسه فیضیه پس از طرح سوال از روحانی جای تامل دارد

نماینده تهران گفت: مطرح کردن سوال از رئیس‌جمهور بی‌سیاستی برخی از نمایندگان است چراکه وقتی مسئله سوال از رئیس‌جمهور مطرح می‌شود در جامعه هم متاسفانه شاهد برخوردهای تندی خواهیم بود به‌طور مثال اتفاقی که در مدرسه فیضیه قم رخ داد که دیدیم به حیثیت روحانیت معظم شیعه و به حوزه‌های علمیه هم حتی تعرض کردند.


کواکبیان:

بعید است جلسه سوال از رئیس‌جمهور مانند جلسه استیضاح ربیعی شود/ رهبری تکلیف تهدیدکنندگان روحانی را روشن کردند

نماینده اصلاح‌طلب تهران گفت: بعید می‌دانم جلسه سوال از رئیس‌جمهور همانند جلسه استیضاح وزیر کار پیش برود. بالاخره ما هم هستیم.


تجمع قم سازمان‌دهی شده بود/ دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی تجمع قم را بررسی کنند/ این اقدامات خلاف منافع ملی است

عضو فراکسیون امید گفت: بر روی یکی از پلاکاردهای تجمع قم نوشته شده بود ای آنکه مذاکره شعارت استخر فرح، در انتظارت. این شعار بسیار قابل تعامل است و تداعی فوت آقای هاشمی را می‌کند و این پیام را می‌دهد که فوت ایشان پشت پرده داشته است.


رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که غرامت تعهدی غیرقابل چشم‌پوشی در مناسبات ایران و عراق است، گفت: عراق توان پرداخت غرامت جنگی ایران را دارد. انتظار ما این است که این موضوع اجرایی شود.


پزشکیان: برای حفظ انسجام کشور باید به رفع حصر و رفع ممنوع‌التصویری خاتمی اقدام کنیم

نایب رییس مجلس شورای اسلامی رفع حصر و ممنوع‌التصویری خاتمی را موجب حفظ انسجام و تقویت سرمایه اجتماعی می‌داند و معتقد است با این کار تحمل‌پذیری مردم در مقابل مشکلات افزایش می‌یابد و کشور در مقابل تحریم‌ها و توطئه‌های دشمن واکسینه می‌شود.


سخنگوی وزارت امور خارجه: تعیین مرز دریای خزر در کنوانسیون امروز مطرح نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به طرح برخی موضوعات مانند تعیین مرز در اجلاس امروز کشورهای ساحلی دریای خزر گفت: موضوع تقسیم خزر میان کشورها و تعیین خطوط مبداء و تقسیم بستر و زیر بستر در کنوانسیونی که امروز امضاء می‌شود مطرح نیست.