سر خط اخبار

{title}{short-story}

رئیس شورای شهر تهران: مراسم‌های عزاداری نباید سیاسی شود

محسن هاشمی گفت: مراسم‌های عزاداری نباید سیاسی شود و مداحان و سخنرانان با حرف‌هایشان باعث گریزان شدن مردم از چنین محافلی شوند.


داغ سکه بر «مهریه» زنان

درحالی که رئیس مرکز آمار و اطلاعات قوه قضاییه هفته گذشته از «مطالبه مهریه» به عنوان پنجمین خواسته قضایی در کشور خبر داده، برخی از نمایندگان مجلس نیز به موضوع افزایش قیمت سکه و تاثیر آن بر پرداخت مهریه پرداختند. حالا مثَل قدیمی «چه کسی آن را داده و چه کسی آن را گرفته است؟» درباره مهریه، تبدیل به موضوع جدال حفظ حقوق زنان، در مقابل افزایش تعداد مردان زندانی ناتوان از پرداخت مهریه شده است.

رسولی: لیست بدهکاری‌های گذشته شهرداری تهران موجود است/ هیچ‌کدام از بدهی‌ها صوری نیست

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اعلام کرد: تمام اسناد و مدارک بدهکاری‌های شهرداری وجود دارد و اگر نیاز باشد این مدارک و اسناد نیز اعلام و منتشر خواهد شد.


کلانتری: تکلیف بازداشتی‌های محیط زیستی را مشخص کنید/ وزیر اطلاعات گفت این افراد جاسوس نیستند

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تعیین تکلیف بازداشتی‌های محیط زیستی را که بهمن سال گذشته به اتهام جاسوسی بازداشت شده‌اند، خواستار شد.


رئیس پلیس تهران: ماموران راهور کمین نکنند!

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: هرگونه کمین در تهران از سوی ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی ممنوع است.


شهردار تهران: مصاحبه با کودک کار گوش بریده ساختگی بود/ در صحنه خودسوزی حضور نداشتم

شهردار تهران حضور خود در صحنه خودسوزی فردی مقابل شهرداری تهران را تکذیب کرد و همچنین درباره موضوع بریده شدن گوش یک کودک کار توسط عوامل شهرداری گفت:مصاحبه این کودک «ساختگی» بوده است.


واکنش وزیر کشور به انتشار فیلمی از برخورد یکی از شهروندان با یکی از ماموران نیروی راهنمایی و رانندگی:

این حادثه اصلا قابل قبول نیست، قوه قضاییه شدیدا برخورد کند

وزیر کشور گفت: علیرغم تاکیدات و سخنان زیاد در اجرای برجام که عمدتا سیاسی است، اروپا در عمل نتوانسته وعده‌های خود در اجرای برجام را محقق کند.


نمایندگان امضای خود را پس گرفتند

استیضاح بطحایی منتفی شد

اگرچه هنوز بازاراستیضاح داغ است،اما امروز اعلام شد که نمایندگان متقاضی استیضاح وزیر آموزش و پرورش درخواست خود برای استیضاح بطحایی را پس گرفتند.

تاجرنیا: قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان شامل شهردار تهران نمی‌شود

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها مستقل از قوانین حاکم بر نهادهای دولتی هستند، گفت: قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان شامل شهردار تهران نمی‌شود.

منطقه ازناو، محل مناسب برای گردشگران

یکی از مکان‌های زیبا و با آب و هوای مطبوع در شهرستان خلخال برای گشت و گذار منطقه گردشگری ازناو خلخال است. وجود چشمه‌های آب سرد گوارا، کوهستان سربه فلک کشیده و مناطق بکر و دیدنی و باغات انبوه مسیر منطقه ازناو تا روستای خوجین بسیار زیبا ودیدنی است. این منطقه به دلیل کوهستانی بودن و ارتفاع زیاد آن رویشگاه و خواستگاه بیش از 200 نوع داروی گیاهی بوده و اهالی بومی علاوه بر گشت گذار در این منطقه به جمع آوری گیاهان دارویی در این منطقه نیز می‌پردازند.

معاون دانشگاه تهران: 25 دانشجوی بازداشتی به دادگاه بدوی رفته‌اند

معاون فرهنگی دانشگاه تهران از تعیین تکلیف نهایی 45 دانشجوی بازداشتی وقایع دی‌ماه سال گذشته تا پایان شهریورماه جاری خبر داد.