سر خط اخبار

{title}{short-story}

منطقه ازناو، محل مناسب برای گردشگران

یکی از مکان‌های زیبا و با آب و هوای مطبوع در شهرستان خلخال برای گشت و گذار منطقه گردشگری ازناو خلخال است. وجود چشمه‌های آب سرد گوارا، کوهستان سربه فلک کشیده و مناطق بکر و دیدنی و باغات انبوه مسیر منطقه ازناو تا روستای خوجین بسیار زیبا ودیدنی است. این منطقه به دلیل کوهستانی بودن و ارتفاع زیاد آن رویشگاه و خواستگاه بیش از 200 نوع داروی گیاهی بوده و اهالی بومی علاوه بر گشت گذار در این منطقه به جمع آوری گیاهان دارویی در این منطقه نیز می‌پردازند.

پل معلق پیرتقی، پتانسیل مناسب برای گردشگردی اطراف شهر خلخال

پل معلق پیرتقی، یکی دیگر از پل‌های معلق استان اردبیل در نزدیک شهر خلخال با ارتفاع ۶۰ متر از رودخانه قزل اوزن و طول ۱۶۵ متر و عرض یک متر است. پیش از این، منطقه مورد استفاده پژوهشگرانی بود که برای مطالعه و احداث سد در پایین دست این رودخانه به منطقه سفر می کردند و احداث پل نیز به این دلیل است.

معاون گردشگری: رسیدگی به دغدغه مسافران از وظایف سازمان است/ شکایت‌های ارز مسافرتی را کجا ببریم؟

معاون گردشگری با تاکید بر این‌که موضوع ارز مسافرتی و پیگیری چالش‌های آن از دستور کار سازمان میراث فرهنگی خارج نشده است، گفت: مسافرانی که برای تهیه ارز با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند، می‌توانند آن را از طریق سامانه 09629 به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اطلاع دهند.

در مورد غذاهای محلی قشم و مشهد بیشتر بدانید

غذاهای سنتی در میان ایرانیان محبوبیت زیادی دارند. فرقی نمی‌کند در کجای کشورمان ساکن باشید، درهرحال لذت و طعم غذاهای سنتی مناطق دیگر می‌تواند شمارا سر ذوق بیاورد و سفره‌هایتان را رنگین کند.