سر خط اخبار

{title}{short-story}

قیمت گوشی پایین‌ آمدنی نیست!

قیمت گوشی در ماه‌های اخیر با افزایش نرخ ارز، روندی صعودی را در پیش گرفت و در حالی که حتی زمان عرضه ارز دولتی به واردکنندگان گوشی هم شاهد افزایش قیمت گوشی بودیم، به نظر نمی‌رسد حتی عرضه گوشی‌های توقیف‌شده هم کمکی به کاهش قیمت‌ها کند.

مراقب پول زور باشید!

به تازگی باج‌افزار جدیدی با نام PooleZoor کشف شده است که فایل‌های قربانی را با استاندارد AES رمزگذاری می‌کند و برای بازیابی فایل‌های از دست‌رفته، مبلغ ۱۰ میلیون ریال درخواست می‌کند. پس از رمزگذاری، پسوند .poolezoor به فایل‌های قربانی اضافه شده و آن‌ها رمزگذاری می‌شوند.

وزیر ارتباطات اعلام کرد: موضوع رفع فیلتر توییتر بسته نشده

آذری جهرمی درباره آخرین وضعیت پیشنهاد رفع فیلتر توییتر گفت: اعضای دولتی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه و دو نماینده مجلس با رفع فیلتر توییتر موافقت کرده‌اند. در یک مرحله این پیشنهاد ارایه شد و دادستانی پاسخ داد که از آنجا که حکم فیلتر توییتر حکم دادگاه دارد قابل طرح در کارگروه فیلترینگ نیست.

پاسخ محمدجواد آذری جهرمی به سردار جلالی:

شاید نشود دزدی ابرها را ثابت یا رد کرد اما نبودن سرور در طبقه نهم ساختمان امام را می‌شود

وزیر ارتباطات درباره صحبت‌های سردار جلالی و طرح موضوع دزدی ابرها گفت: شاید نشود دزدی ابرها را ثابت یا رد کرد اما نبودن سرور در طبقه نهم ساختمان امام را می شود ثابت کرد. ما امروز از روابط عمومی خواسته ایم ساعت 2، از خبرنگاران دعوت کند تا بروند و طبقه نهم ساختمان امام را بازدید کنند و نتیجه را به قضاوت افکار عمومی بگذارند.

محمد غرضی: موضوع پارازیت تا وقتی سیاسی است، حل نمی‌شود

محمد غرضی، ‌وزیر اسبق پست و تلگراف و تلفن درباره پارازیت‌ها در کشور گفت: مساله پارازیت‌ها تا زمانی که از حوزه سیاسی به حوزه تخصصی و فنی منتقل نشود قابل حل نیست.
معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی:

30 میلیون و یکصد هزار نفر فیلتر تلگرام را دور می‌زنند/ هات‌گرام و تلگرام طلایی را وزارت ارتباطات تامین می‌کند

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی درباره تاثیرگذاری فیلترینگ گفت: تعداد 30 میلیون و یکصد هزار نفر از طریق فیلترشکن‌های هاتگرام و تلگرام طلایی فیلتر تلگرام را دور می‌زنند.

موبایل پنجمین کالای وارداتی شد/ افزایش ۱۵ درصدی صادرات غیرنفتی

تازه‌ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی نشان می‌دهدکه در بهار سال جاری میزان صادرات غیرنفتی ایران بیش از ۱۵ درصد افزایش داشته است.

استقبال از پیام‌رسان ویژه کودکان در جهان

به نظر می‌رسد پیام‌رسان مسنجر کیدز که سال گذشته در آمریکا از سوی فیس‌بوک توسعه داده و عرضه شد، حالا از استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران برخوردار شده و قرار است برای کاربران دیگر کشورها نیز در دسترس قرار بگیرد.

یاهومسنجر 40 روز دیگر به تاریخ می پیوندد

شرکت یاهو امروز اعلام کرد پیام رسان مشهور این شرکت موسوم به یاهو مسنجر در تاریخ 17 جولای سال جاری یعنی حدود 40 روز دیگر از دسترس خارج می شود.

چگونه کامنت‌های اینستاگرام را فیلتر کنیم؟

برنامه اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربران قرار داده تا کامنت‌های دریافتی را فیلتر کنند.

هاوکینگ در کنار نیوتن و داروین آرام می‌گیرد

خاکستر استیون هاوکینگ فیزیکدان مشهور در کلیسای وست‌مینسر لندن و در نزدیکی آرامگاه آیزاک نیوتن و چارلز داروین به خاک سپرده خواهد شد.