سر خط اخبار

{title}{short-story}

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: تعیین رژیم حقوقی دریای خزر به مصوبه مجلس نیاز دارد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این‌که «موضوع تعیین رژیم حقوقی دریای خزر از مصادیق تعیین حدود مرزی است»، گفت: طبق قانون هرگونه تغییر مرز باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، لذا تعیین رژیم حقوقی دریای خزر نیز به مصوبه مجلس نیاز دارد.

پیونگ‌یانگ تمام پیشنهادهای آمریکا برای خلع سلاح را رد کرد

منابع ارشد دیپلماتیک اظهار کرده‌اند، آمریکا پیشنهادهای متعددی را برای خلع سلاح هسته‌ای به کره شمالی ارائه کرده اما پیونگ‌یانگ تمام این طرح‌های پیشنهادی را رد کرده است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری: پرونده‌های حقوقی در مقابله با اقدامات آمریکا را پیگیری می‌کنیم

معاون حقوقی رییس‌جمهوری با اشاره به اقدامات آمریکا عیله ایران گفت: در واکنش به اقدامات آمریکایی‌ها، ایران در دادگاه دادگستری بین‌المللی پرونده‌هایی را در شکایت از اقدامات دولت آمریکا به جریان انداخته است.

توطئه قانونگذاران حزب کارگر انگلیس برای عزل کوربین

۱۲ نفر از قانونگذاران میانه‌رو حزب کارگر انگلیس دست‌کم دو مرتبه با برگزاری نشست‌هایی محرمانه درباره طراحی توطئه درون‌حزبی رایزنی کردند‌.

سقوط لير به پايين‌ترين نرخ تاريخ خود برابر دلار

تلاش آنکارا برای مذاکره با واشنگتن

تداوم تنش در روابط آنکارا و واشنگتن به دلیل تحریم دو وزیر ترک از سوی آمریکا به تلافی محکومیت حبس خانگی کشیش برنسون در ازمیر، طی چند روز اخیر بر بی‌ثباتی بازار ارز ترکیه تاثیرات عمیقی گذاشته است‌.

خطوط هوایی عربستان پروازهای تورنتو را تعلیق کرد

تنش دیپلماتیک میان عربستان و کانادا وارد مرحله تازه‌ای شده است‌. عربستان پس از قطع روابط سیاسی و تجاری، خط ارتباط هوایی با کانادا را نیز قطع کرد‌. پادشاهی عربستان از اظهارات وزیرخارجه کانادا خشمگین است‌.

تلاش دموکرات‌ها برای انتخاب اولین فرماندار مسلمان در تاریخ آمریکا

برنی سندرز، کاندیدای ریاست‌جمهوری سابق از حزب دموکرات آمریکا به همراه یک نماینده زن جدید کنگره به نام الکساندریا اوکازیو کرتکز در اقدامی مشترک قصد دارند اولین فرماندار مسلمان را در تاریخ کشور آمریکا با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در ماه نوامبر، روی کار آورند‌.

عراق و اردن به دنبال ساخت شهرک صنعتی مشترک

ایسنا- به دنبال امضای توافقنامه همکاری نظامی–امنیتی میان اردن و عراق دو طرف موضوع ساخت یک شهرک صنعتی مشترک در نزدیکی مرز را بررسی کردند‌.

کمک روسیه به کره‌جنوبی برای ساخت رآکتور اتمی

اسپوتنیک- یک کمپانی زیرمجموعه روس‌اتم در گزارش سالانه 2017 خود آورده است که مسکو احتمالا به کره‌جنوبی در ساخت یک رآکتور اتمی کمک می‌کند‌.

پایان موفقیت‌آمیز رزمایش سپاه جهت امنیت خلیج‌فارس و تنگه هرمز

رزمایش بزرگ دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز و خلیج فارس برگزار شد.

دونالد ترامپ: امیدوارم کارها با ایران خوب پیش برود

رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی ابراز امیدواری کرد که روند امور میان این کشور و ایران خوب پیش برود.