سر خط اخبار

{title}{short-story}

توطئه قانونگذاران حزب کارگر انگلیس برای عزل کوربین

۱۲ نفر از قانونگذاران میانه‌رو حزب کارگر انگلیس دست‌کم دو مرتبه با برگزاری نشست‌هایی محرمانه درباره طراحی توطئه درون‌حزبی رایزنی کردند‌.

سقوط لير به پايين‌ترين نرخ تاريخ خود برابر دلار

تلاش آنکارا برای مذاکره با واشنگتن

تداوم تنش در روابط آنکارا و واشنگتن به دلیل تحریم دو وزیر ترک از سوی آمریکا به تلافی محکومیت حبس خانگی کشیش برنسون در ازمیر، طی چند روز اخیر بر بی‌ثباتی بازار ارز ترکیه تاثیرات عمیقی گذاشته است‌.

خطوط هوایی عربستان پروازهای تورنتو را تعلیق کرد

تنش دیپلماتیک میان عربستان و کانادا وارد مرحله تازه‌ای شده است‌. عربستان پس از قطع روابط سیاسی و تجاری، خط ارتباط هوایی با کانادا را نیز قطع کرد‌. پادشاهی عربستان از اظهارات وزیرخارجه کانادا خشمگین است‌.

تلاش دموکرات‌ها برای انتخاب اولین فرماندار مسلمان در تاریخ آمریکا

برنی سندرز، کاندیدای ریاست‌جمهوری سابق از حزب دموکرات آمریکا به همراه یک نماینده زن جدید کنگره به نام الکساندریا اوکازیو کرتکز در اقدامی مشترک قصد دارند اولین فرماندار مسلمان را در تاریخ کشور آمریکا با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در ماه نوامبر، روی کار آورند‌.

عراق و اردن به دنبال ساخت شهرک صنعتی مشترک

ایسنا- به دنبال امضای توافقنامه همکاری نظامی–امنیتی میان اردن و عراق دو طرف موضوع ساخت یک شهرک صنعتی مشترک در نزدیکی مرز را بررسی کردند‌.

کمک روسیه به کره‌جنوبی برای ساخت رآکتور اتمی

اسپوتنیک- یک کمپانی زیرمجموعه روس‌اتم در گزارش سالانه 2017 خود آورده است که مسکو احتمالا به کره‌جنوبی در ساخت یک رآکتور اتمی کمک می‌کند‌.