علی قمصری، موسیقیدان برجسته ایرانی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از ممنوع‌الفعالیت شدنش تا اطلاع ثانوی خبر داد.
قمصری با انتشار کلیپی کوتاه در صفحه شخصی خود نوشت: امروز خبر ممنوع شدن فعالیت من در ایران را به صورت شفاهی اعلام کردند و ظاهرا حکم به دفتر موسیقی نیز رسما ابلاغ شده. تا اطلاع ثانوی همه اجراهای من در ایران لغو شده است.
دیشب در کنسرت تالار وحدت به دستور مسوولان، صدای ما کاملا قطع شد و به همراه‌ هاله سیفی‌زاده و بهنام ابوالقاسم و انرژی خوب مخاطبان، بی‌صدا کل آن بخش را اجرا کردیم.
این در حالی بود که قبل از اجرا از طرف آقای صفی‌پور ‌مدیر بنیاد رودکی‌ و حراست گفته شده بود که اگر اجرا کنیم صدا قطع می‌شود و از فردا ممنوع‌الفعالیت خواهم شد. از چهار شب اجراهای تهران تنها شبی که بی‌استرس اجرا کردم دیشب بود‌ چرا‌که تصمیمم را بدون شک گرفته بودم. شب‌های قبل بسیار اذیت شده بودیم، تحت فشار مسوولان بودیم و حرفی نزدیم در حالی که به نظر من همخوانی ما هیچ زاویه‌ای با قوانین نداشت.
اما دیشب مطمئن و آرام روی صحنه رفتم. مطمئن از اینکه اعتقادم را نفروختم. دیگر از آزارها، بازخواست‌ها، تهدیدها، لغو اجراها، توهین‌ها و تعهد گرفتن‌ها و‌… خبری نیست و مجبور نیستم مثل شب اول تالار وحدت با چهره غمگین روی صحنه حاضر شوم.
شاید واقعا موسیقی ایران جای امثال من نیست و من به قول خودشان، بعضی معادلاتشان را بر هم می‌زنم. شاید به نظر خیلی از دوستان دیشب تصمیم اشتباهی گرفتم. اما خودم اصلا پشیمان نیستم. نمی‌دانم شاید هنوز ابعاد این بحران برایم روشن نشده. به هر حال امیدوارم روزهای بهتری پیش روی هنر ایران باشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *