• دی ۱۹, ۱۳۹۷
  • ۰
شناسه مطلب: 3929


کوتاه از جهان

افزایش ۹۰ درصدی ارزش سهام یوونتوس بعد جذب رونالدو
سهام باشگاه یونتووس تورین در بورس میلان از زمان استخدام کریستیانو رونالدو تاکنون ۹۰ درصد رشد داشته است‌. قیمت هر سهم یووه روز سه‌شنبه ۲۳/۱ یورو بود‌.
بدین ترتیب یوونتوس توانسته است سرمایه خود را به میزان صد میلیون یورو افزایش دهد‌. سهام قهرمان ایتالیا ۲۷ دسامبر به جمع ۴۰ شرکت مهم در بورس ایتالیا اضافه شد‌. البته سهام یوونتوس تا ۱۹ سپتامبر سال گذشته میلادی به میزان بی‌سابقه ۶۷/۱ یورو هم رسید‌. اما بعد از انتشار اخبار اتهام تجاوز کریستیانو رونالدو به یک زن آمریکایی قیمت هر سهم هشتم اکتبر به ۱۴/۱ یورو سقوط کرد‌. یوونتوس در سال ۲۰۰۱ به عنوان سومین باشگاه فوتبال ایتالیایی بعد از لاتزیو و آاس رم وارد بورس شد‌. سهامدار عمده یووه شرکت سرمایه‌گذاری هلند اکسور است که به خانواده آنیلی تعلق دارد‌.
رنار، بهترین مربی قاره آفریقا در سال ۲۰۱۸
سرمربی حریف ایران در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه توانست عنوان بهترین مربی قاره آفریقا در سال ۲۰۱۸ را به دست آورد‌.
مراسم انتخاب بهترین‌های فوتبال قاره آفریقا برگزار شد‌. هرو رنار، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال مراکش که در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه برابر ایران تن به شکست داد، توانست عنوان بهترین مربی قاره آفریقا را در سال ۲۰۱۸ به دست آورد‌. در این مراسم همچنین محمد صلاح، بازیکن مصری لیورپول توانست عنوان بهترین بازیکن قاره آفریقا در سال ۲۰۱۸ را به دست آورد و اشرف الحکیمی، ستاره بوروسیا دورتموند هم بهترین بازیکن جوان شد‌.
پاوارد به بایرن‌مونیخ پیوست
بازیکن اشتوتگات در تابستان برای بایرن‌مونیخ بازی خواهد کرد‌.
باشگاه بایرن‌مونیخ اعلام کرد که بنجامین پاوارد، بازیکن جدید این تیم خواهد بود‌. مدافع فرانسوی اشتوتگارت در پایان فصل تیم آلمانی را ترک می‌کند و فصل آینده برای بایرن‌مونیخ بازی می‌کند‌. قرارداد بازیکن ۲۲ ساله پنج ساله خواهد بود و بایرن‌مونیخ برای این جابه‌جایی ۳۵ میلیون یورو هزینه خواهد کرد‌.
اعتراف بوفون؛ در یووه عصبی شده بودم
جانلوئیجی بوفون دروازه‌بان ایتالیایی پاری‌سن‌ژرمن در گفت‌وگو با ونیتی فر به مرور روزهای سخت کارنامه ورزشی‌اش در دوران حضور در یوونتوس پرداخته‌. او در این گفت‌وگو اعلام کرده که در ابتدای کارنامه ورزشی‌اش، دچار افسردگی شده بود و یک بار به خاطر حمله عصبی و وحشت‌زدگی نتوانسته بود در یک بازی یوونتوس را همراهی کند‌.
او که موفقیت‌های فراوانی در دنیای فوتبال کسب کرده، در طول این مسیر طولانی لحظات سخت زیادی را هم پشت سرگذاشته و به ویژه در سال‌های ابتدایی حضورش دریوونتوس حال و روز ایده‌آلی نداشته‌. بوفون دراین رابطه گفته: برای چند ماه، همه چیز برایم بی‌معنا بود‌. حس می‌کردم که برای هیچ کسی مهم نیستم‌. انگار همه در مورد بوفون می‌پرسیدند ولی کسی به حال و روز واقعی و درونی جیجی اهمیتی نمی‌داد‌. لحظات خیلی سختی بود‌. من آن زمان ۲۵ ساله بودم و روی موج موفقیت سوار بودم ولی یک روز، قبل از یکی از بازی‌هایمان در سری آ، به نزد ایوان بوردون، مربی دروازه‌بانان تیم رفتم و به او گفتم: ایوانو، به چیمنتی، دروازه‌بان دوم تیم بگوکه خودش را گرم کند و بازی کند‌. من نمی‌توانم بازی کنم دچار حمله عصبی شده بودم و شرایط بازی کردن را نداشتم‌.
بوفون در ادامه صحبت‌هایش به این نکته اشاره کرد که مهم این بود که این شرایط به پایان برسد و اتمام این شرایط نامساعد روحی باعث شد تا او بتواند به پیشرفتش در دنیای فوتبال ادامه دهد: می‌دانستم که آن لحظات، لحظات سرنوشت‌سازی بود‌. یا باید تسلیم می‌شدم و یا با این تردیدها که برای همه ما پیش می‌آید می‌جنگیدم‌. من هرگز از رویارویی با این تردیدها نترسیدم و از گریه کردن هراسی نداشتم‌. اصلا خجالت نمی‌کشم که گریه کنم و از گریه کردنم صحبت کنم‌.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *